East Belgian Rally - Jetcar: Een rollercoaster van emoties

20/03/2008 De East Belgian Rally zal voor altijd een speciale plaats krijgen in de geschiedenis van het Jetcar Racing Team. Het mag gerust een rollercoaster van emoties genoemd worden. Na de uitstekende tests in Loyers werd met hoge ambities naar Stavelot gegaan. Kris Princen had de Evo 8 groep A gewogen en goed bevonden en wou meestrijden voor de overwinning. Ook de vier andere Jetcar-Lancers – Vleminckx, Van Tricht, Langenakens en Van Keer – stonden te popelen om het nieuwe seizoen aan te vatten.

Johan Van Keer: “ Door het ongeval van Cols-Goudezeune kwamen we met gemengde gevoelens aan de start van de EBR. Mijn co Bart en ik besloten om een zo regelmatig mogelijk tempo aan te houden. Dat lukte vrij aardig aangezien we op een bepaald moment 17de algemeen stonden. Door de eerste koprol van Kris en Bram kregen we een mentale tik die ons enkele plaatsen achteruit zette. Niettemin waren we tevreden na de eerste dag. Met het goede nieuws omtrent de herstart van Kris – dankzij prachtwerk van alle mecano’s van Pauwels Motorsport – waren we vastberaden om zondag terug enkele plaatsen te stijgen in het klassement maar dit lukte niet echt… Ons EBR-hoofdstuk werd abrupt afgesloten op KP Rivage waar we als eerste bij de tweede koprol van Kris en Bram uitkwamen. We zijn meteen gestopt en het water in gedoken om Kris en Bram te helpen, wat overigens hoogtij(d) was… Deze editie van de East Belgian zullen we niet licht vergeten. We hebben alles meegemaakt: euforie, wanhoop, hoop en teleurstelling, … Het was echte een rollercoaster van emoties. “

De EBR-avonturen van Kris Princen en Bram Eelbode zijn inmiddels bekend.

Ze wisselden erg knappe chrono’s af met een paar ongelukkige voorvallen waarbij ze gered werden door Jetcar-patrons Johan Van Keer en Bart Feyt.

Kris Princen: " Hetgeen wat er in het weekend gebeurd is, blijft nog wel even hangen. Persoonlijk vind ik het vooral vervelend voor het team van zowel Jetcar als Pauwels Motorsport. Na de immense inspanningen zaterdagavond wilden we zondag uitrijden en ervaring opdoen… Om de Lancer Evo 8 groep A even goed te kennen als de Clio zal ik er nog wat kilometers mee moeten maken. Over de gebeurtenissen in de EBR doen allerhande verhalen de ronde. Het heeft weinig zin om daar allemaal op in te gaan. Ik wil alleen maar zeggen dat vooral de laatste koprol angstaanjagend was en dat Bram en ik daar werkelijk door het oog van de naald gekropen zijn. Maar het heeft in géén geval mijn motivatie om rally te rijden aangetast… en – voor alle duidelijkheid - ik heb ook géén schrik om terug in een rallywagen te kruipen. Aanstaande zondag zitten Bram en ik rond de tafel met Jetcar-patron Johan Van Keer om te bekijken hoe we dit seizoen verder zullen aanpakken. Wellicht volgt dus in de loop van volgende week meer nieuws."

Voor Jonas Langenakens – de youngster van het Jetcar Racing Team - verliep het debuut met de Evo 6,5 naar wens.

Jonas Langenakens: "Het was een erg vermoeiend weekend. Ik was nerveuzer dan anders dus aan goeie stress was er geen gebrek. Enige minpuntjes zijn de drie lekke banden die we hadden waarvan we er één op de KP vervingen, wat natuurlijk tijdsverlies met zich mee bracht. Voor de rest kozen we ervoor om zaterdagavond op te geven omdat zowel ik als mijn co Peter Adriaens door problemen met een massakabel zonder licht vielen. Zondag ging het al veel beter en draaiden we enkele mooie tijden als ik de vergelijking maak met de Evo 9's van mijn teamgenoten. Ik vond het een prachtig parcours in de East Belgian en ben tevreden over mijn debuut met de Evo 6,5. Voor mij is het nu uitkijken naar de volgende wedstrijd, de Rallye de Wallonie. “

Kristof Van Tricht testte niet vooraf en reed zijn eerste meters met de Evo 9 groep N op vrijdagmiddag naar de technische keuring. De EBR werd voor hem en co Ludo L’Hoyes dan ook een generale repetitie in wedstrijdconfiguratie.

Kristof Van Tricht: “ De eerste meters op snelheid met de Evo 9 waren die van KP Wanne op zaterdagmorgen. Na een voorzichtige start met enkele inschattingsfoutjes kon ik me vrij vlug aanpassen aan de nieuwe wagen. Op KP Honsfeld werden we echter even verrast door het weggedrag van de Lancer… wat resulteerde in een bezoek aan een gracht van toch ruim 2,5 minuut. Maar dit zette zeker geen rem op onze ontdekkingstocht. Op KP 8 Crombach was er zelfs een knappe 10de tijd algemeen als 2de groep N ! Jammer genoeg verloren we in het donker kostbare tijd omdat de verstralers niet perfect afgesteld waren. Tijdens de natte zondag verloren we tijd in de trage situaties en spinden we enkele keren. Na een aanpassing aan het differentieel ging het beter want op KP 14 Butchenbach zetten we een mooie 14de tijd op de tabellen. De EBR resulteerde in een 18de plaats algemeen en een 5de plaats in de klasse N4. Tijdens de volgende wedstrijd - de TAC Rally in Tielt – zullen Ludo en ik het tempo verder opdrijven.

Erik Vleminckx en co Johan Vandeweyers hanteerden in de East Belgian Rally een taktiek die vorig jaar al vruchten afwierp. Dat resulteerde in een mooie podiumplaats in groep N… en de eerste punten voor het kampioenschap.

Erik Vleminckx: “ Zaterdag startten we een beetje afwachtend en op zekerheid om de wagen en het parcours aan te voelen. Desondanks draaiden we constant tijden in de top 15 en stonden we na één ronde 12de algemeen. Tijdens de tweede ronde konden we verder klimmen naar de top 10 en de 2de plaats in groep N. Aan de finish van de allerlaatste proef op zaterdag reden we lek. Er was voldoende tijd om het wiel te wisselen maar door problemen met de krik tikte die tijd snel voorbij. Zo arriveerden we 6 minuten te laat op de volgende TC wat vertaald werd in 1 minuut penalisatie. Op de tweede rallydag was er een fikse strijd met regen, regen en nog eens regen. Op het gevaarlijke en onvoorspelbare parcours was onze keuze voor opgesneden intermediates niet de beste aangezien de concurrentie op regenbanden sneller was dan wij. Na een warm moment op KP Rivage verloren we nog wat tijd. Op advies van Koen Pauwels pasten we vervolgens de diffs een beetje aan wat voor verbetering zorgde. De spanning bleef hoog voor de laatste KP Butgenbach waar Dekeyser-Smets een kanontijd draaiden die hen de tweede plaats in groep N opleverde na autoritair leider Lhonnay. Zelf konden we op de laatste KP beslag leggen op de derde plaats in de groep N. De eerste punten zijn binnen… opdracht volbracht en nu op naar TAC Tielt. “

site van het team is: www.jetcar-racingteam.be

Terug naar de hoofdpagina