Fia keurt nieuwe reglementen goed: Nieuwe wrc's komen er aan!
Nieuwe wrc's vanaf 2009 inzetbaar
26/03/2008 De huidige wrc's mogen nog deelnemen tot en met 2010; daarna zijn enkel nog de nieuw te bouwen wrc-wagens toegelaten in het WRC. Deze nieuwe bolides zullen gebouwd worden op basis van een Super 2000 of een Groep N.
De wrc krijgt enkel een turbo en een andere achtervleugel toebedeeld. Deze 'kit' zal in een nog te bepalen tijdsspanne gemonteerd en gedemonteerd kunnen worden. Vanaf volgend seizoen zijn deze wagens al toegelaten; in 2010 kunnen ze ook punten scoren voor het wereldkampioenschap. 2010 wordt dus een gemengd kampioenschap (de huidige wrc's zullen zich aan bepaalde restricties moeten houden). Vanaf 2011 zullen we nog enkel de nieuwe wrc's te zien krijgen.
Toegevingen voor nieuwe constructeurs
Suzuki trok al enkele keren aan de alarmbel om te melden dat ze door de beperkingen op motoren maar langzaam progressie konden maken. De FIA wil hier nu aan tegemoet komen. Nieuwe constructeurs krijgen het eerste jaar onder andere toelating om twee extra motoren te gebruiken zonder dat daar een tijdstraf aan vasthangt. Dit moet toelaten om de competitiviteit sneller te verhogen.
Nieuwe datums en nieuwe wereldtitels
De rally van Japan wordt verplaatst naar 31/10 tot 02/11 en de finale van het wrc in Wales vind plaats van 05/12 tot 07/12.
Vanaf 2009 wordt ook een wereldtitel toegekend aan co-piloten die het junior-wrc of het production-wrc winnen.
