Monte Carlo nooit meer in WRC?
07/02/2008 Door het nieuwe rotatiesysteem in het WRC valt één van de meest legendarische rally's in het wk van de kalender in 2009. Tot zover niets nieuws, dit is al een tijdje bekend. Een tijdje geleden werd beslist om in 2009 de Monte Carlo op te nemen in het IRC-kampioenschap. Een beslissing die een deel van de Automobielclub van Monte Carlo (ACM) zodanig bevalt, dat er aan gedacht wordt om gewoon in het IRC te blijven.
Meer mogelijkheden in IRC
De regels van het WRC zijn heel strikt. Zo mag een rally maar drie etappes (lees dagen) lang zijn. Iets wat Monte Carlo dit jaar nog omzeilde door een etappe te spreiden over twee dagen. In het IRC-reglement mag de rally tot zes dagen duren. Dat geeft de mogelijkheid om terug te grijpen naar een aloude traditie van de Monte Carlo: De wagens verzamelen in Parijs en rijden samen naar Monaco (zonder een speciale tegen de tijd). Daarna kan er iedere dag gereden worden rond Vercours, Valence en Gap. 'S avonds wordt dan telkens de befaamde proef op de Col de Turini verreden. "We moeten in 2009 geen rekening houden met de beperkingen van het WRC dit jaar. Sfeervolle proeven 's nachts, drie verschillende serviceparks, rijden tijdens de week. Alles kan." aldus Réné Isoart van ACM. foto: swrt.com
Reacties
Morrie Chandler, baas van het WRC, reageert alsvolgt: "Acm kan zelf kiezen of ze in WRC willen of niet, het WRC draait niet rond Monte Carlo." Een heel andere toon bij vijfvoudig winnaar Sebastien Loeb. "Jammer dat 'Monte' er niet bij is volgend jaar, het is en blijft een mythische wedstrijd. Met volgend jaar ook Corsica en Duitsland niet op de kalender wordt het een triest jaar voor de Franse fans (en de Belgische nvdr). Nu, wie zegt dat ik er volgend jaar niet bij ben in Monte Carlo." Loeb dus misschien toch aan de start van de Monte Carlo in 2009.
