Dakar - Eddy Chevaillier: "Een week te vroeg thuis"

13/01/2009 Samen met Peter van Merksteijn was Eddy Chevaillier aan de slag in Zuid-Amerika. De Dakar begon goed, ondanks wat tijdverlies op dag 2. Pech maakte een vroegtijdig einde aan het 'Dakar'-avontuur
Eddy: De DAKAR 2009 is veel te snel voorbij. Maar Peter heeft laten zien wat hij kan. Op dag 2 heb ik wel een navigatiefout gemaakt en die heeft ons zo'n 10 minuten gekost. Op diezelfde plaats gingen nog heel wat anderen in de fout, Tina bvb (Tina Rhorner is co-pilote van Al-Attiyah nvdr). Door hun ervaring merkten zij die fout echter al na een paar kilometers. Anderen beschadigden hekkens en afsluitingen om weer in de juiste richting te kunnen rijden, iets wat absoluut verboden is!
Ik geef toe een gebrek aan ervaring, maar een fout waar ik uit leerde

Eerder reed Eddy al twee keer de dakar aan de zijde van Stacey. In een vrachtwagen was dat en in Afrika. Een groot verschil?
Eddy: We hebben een zeer rustige wedstrijd gereden, geen enkel probleem, noch schade aan onze auto. Het is veel toffer om met een auto te rijden dan met een truck.
De proeven zijn lang , maar iederen morgend stond ik op met moed om de strijd aan te gaan. De samenwerking met X-raid is ook geweldig. Net één grote familie. De sfeer is goed, alle team-navigatoren s'avonds samen aan tafel om het roadbook klaar te maken voor de dag nadien enzo.
Ik had wel luxe. Niet in een tentje slapen. Achteraan in drie servicetrucks zijn er slaapcompartimenten gebouwd en voorzien van airco. De piloten gingen op hotel, dit is geen 'echte' Dakar. Iedere avond in een grote drukke stad. Rijen dik stonden de mensen en je kon soms amper 20 km/u rijden. In Afrika is er niks, veel rustiger.

Op dag 5 was het over en out voor Peter en Eddy. Hun BMW vatte vuur maar beiden konden ongedeerd uit de wagen komen
Eddy: Een rare geur en rook achter mijn zetel waren de eerste signalen. Ik heb Peter doen stoppen en op 2 minuten was de BMW één vuurbol.
Mijn eerste reactie was mijn tas met al mijn papieren losrukken en vluchten. Alleen mijn zonnebril was er nog in.
Op de foto's zie je het gevolg.
(zie onder)

Komt er nog een vervolg op dit avontuur?
Eddy: Peter is gebeten door het virus. De 'echte duinen' hebben we niet gezien en daarom komt er zeker een vervolg. Dubai, Tunesië, Quatar, allemaal wedstrijden die gaan volgen. Dakar 2010 wil hij er opnieuw bijzijn.

Wat vind Eddy van de malaise die het WRC treft?
Eddy: Het WRC is bijna dood. Kijk naar de deelnemers in Ierland en Noorwegen. Op die laatste is van Mercksteijn Motorsport er trouwens wel bij en zit ik opnieuw naast Junior.
Met de nieuwe wagens die moeten gebouwd worden voor 2010 en de slecht draaiende economie in de wereld zal het waarschijnlijk nog een paar jaar duren alvorens het WRC terug aantrekkelijk is.

IRC dan?
Eddy: IRC is nu belangrijk, ook omdat de media er veel tijd aan besteed en dat het nog net haalbaar is qua budget.
Zo'n super 2000 is wel geen WRC auto. Je krijgt niet dezelfde kick. Ik spreek uit ervaring.

Nog plannen naast het programma bij van Mercksteijn Motorsport?
Eddy: Dit jaar zal nog redelijk druk worden voor mij. Maar het is steeds met dezelfde fanatieke inzet dat ik in iedere wedstrijd start.
Met Pieter Tsjoen staan ook nog rally's op mijn agenda en af en toe een endur
o wedtrijd met mijn 450.

 

Peter en Eddy kwamen ongedeerd uit de wagen. De Bmw brandde echter volledig uit