SR Staden - 2e Short Rally volgeboekt en veelbelovend
10/08/2010 Op 15 augustus organiseert AMC Staden voor de tweede keer een shortrally. Meer dan 150 inschrijvingen liepen al binnen, daaronder heel wat mooie namen. Naar goeie traditie in West-Vlaanderen zijn ook de historische wagens sterk vertegenwoordigd.
De winnaar van vorig jaar, Paul Lietaer, is opnieuw met zijn Impreza WRC van de partij en is logischerwijze dé topfavoriet. Al is De Snor niet de enige die een WRC in stelling brengt. Zo maakt Bart Maes zijn debuut in een worldrallycar. Hij koos voor een door BMA geprepareerde Octavia WRC. Bernard Munster nodigde Nederlander Jeroen Swaanen uit om in Staden kennis te maken met de Octavia, die nam de opportuniteit met beide handen aan. Afwachten dus of 'Big Bernie' ook zelf nog de start neemt.
Thuisrijder Eddy Snaet kan weer beroep doen op een Lancer Evo X. (Ook dochter Steffi zal trouwens van de partij zijn. zij vervoegt het Historic-veld in een Opel Ascona.) Bert Coene en Johan van Keer gaan de strijd aan met een Lancer Evo IX.
John Morgan (Escort Cosworth) en Andy Rowe (Lancer Evo III) bewezen eerder al dat ze meer mogen ambiëren dan enkel de FIRC punten. Kan Morgan na een tweede stek in Ettelgem opnieuw beslag leggen op een podiumplaats?
Wie van BMW houdt trekt komende zondag zeker richting Staden. Naast de blauwe raket van Andy Lefevere beschikken ook Vincent Verschueren, Kurt Braeckevelt, Stefaan Prinzie, Xavier Alliet, Eric Louies, Erik Vleminckx, Peter Desmet, Marnix van Lancker, Gerry Geusdens,... over een BMW M3. Tel daarbij nog namen als Didier Spillebeen (BMW E30), Gauthier Hanssens (BMW E21) en Jo Vandenabeele (BMW E36) en u weet dat het betere schuifwerk zeker niet zal ontbreken.
Staden is ook de wedstrijd waar voormalig vas-kampioen Hans Vancampenhoudt zijn terugkeer viert. Als wapen werd de NCRS Impreza N12 uitgekozen. Voor Vancampenhoudt staat misschien ook nog de TBR Rally op het programma.
Bij de voorwielaangedreven wagens neemt Ronny Hosten het in zijn Corolla kitcar op tegen onder meer Steven Dolfen (Clio Ragnotti), Rino Beernaert (Peugeot 106), Michael Lynneel (Renault Clio), Kevin Demaerschalk (Fiesta R2) en Jeoffrey Lerminez (C2R2 Max).
Heel wat historic-geweld
De historic-wedstrijden mogen in West-Vlaanderen altijd heel wat aandacht rekenen. Dat is volgend weekend wederom het geval met maar liefst een 40-tal historics aan de start in Staden. ConXioN patron Chris Debyser (Escort MKII) kan alvast even testen voor de Omloop van Vlaanderen. Daar begint het beslissende luik in de strijd om de Belgische titel. Voor de zege noteren we zeker de naam van Stefaan Stouf (Escort MKII), die wordt de nota's gelezen door Geert ' De Buze' Beauprez.
Debyser is niet de enige BK-piloot aan de start. Ook Tuur Van den Abeele (BMW E21) en Patrick Mylleville (Opel Manta) zijn op de afspraak. Maar ook Glenn Janssens (Porsche 911) en Wim Decock (Porsche 911) zitten al met de volgende BK-manche in het achterhoofd.
Frank Deleersnijder (Manta) en Ronny Declerck (Ascona) zijn respectievelijk nr 2 en nr1 in de VAS-tussenstand. Beide heren zullen maar al te graag op een grote puntenoogst mikken.
Site: AMC Staden
