Sezoensrally - Een veelbelovende 4e plaats voor Freddy Loix

23/05/2010 Freddy Loix en Frederic Miclotte wisten met de Fabia Super 2000 van het BFO // Škoda Rally Team beslag te leggen op een vierde plaats in de Sezoensrally.

Bocholt lag er feestelijk bij afgelopen zaterdag. Het charmante dorp op enkele kilometers van de Nederlandse grens is niet alleen bekend voor zijn bier - de Sezoens! – maar is traditioneel ook ieder jaar het decor voor een manche van het Belgisch kampioenschap rally.

Voor het BFO // Škoda Rally Team was dit vooral een testsessie. Dat verhinderde Freddy Loix evenwel niet om met zijn Fabia Super 2000 naar een vierde plaats in de eindrangschikking te rijden.
“Net zoals in Namen enkele weken geleden was het onmogelijk om met de WRC’s te strijden”, legt Freddy uit. “Vooral omdat het hier een heel snel parcours betrof, in het voordeel van de krachtiger wagens dus. Toch beleefde ik aan het stuur van de Škoda Fabia heel wat plezier. Zeker op de stroken onverhard, waar het glijwerk heel veel fun oplevert.”

De Škoda-rijder legde zich ook toe op het verfijnen van de afstellingen van zijn wagen. “Een Super 2000 vraagt een heel fijne rijstijl”, vervolgt Freddy. “Dat betekent dat je over een uitstekend afgestelde machine moet beschikken om er het uiterste uit te halen. Bij ieder bezoek aan het servicepark stelden we de afstellingen bij, om de Škoda Fabia nog efficiënter te maken. Het doel is om onze bolide perfect af te stellen voor de Geko Ypres Rally, over enkele weken de belangrijkste wedstrijd van de Belgische rallykalender. Daar staan geen WRC’s aan de start, want die wedstrijd telt voor de Intercontinental Rally Challenge. Het zal dus enkel tussen de Super 2000 gaan.”

In de Westhoek gaat het BFO // Škoda Rally Team voluit voor de eerste plaats. Freddy Loix heeft er al vijf zeges op zijn naam staan, wat hem tot absoluut zegerecordhouder maakt.